Kontakta oss
Nyheter

M48 HAR NOMINERASTS TILL FLERA PRISER đŸ„‡

dela artikel

M48 GÅR INTE OBEMÄRKT FÖRBI

M48 lanserades för nÄgra mÄnader sedan i en tidig premiÀrpresentation pÄ Cannes Boat Show, följt av höstens bÄtmÀssor, och har tagits emot mycket vÀl pÄ motorbÄtsmarknaden. Denna nya modell har redan vunnit ett pris och Àr nominerad till tvÄ europeiska priser.

M48 TILLDELADES UTMÄRKELSEN ”DESIGN INNOVATION AWARD 2022”

“Design Innovation Award” tilldelas varje Ă„r av en internationell jury och uppmĂ€rksammar nya modeller som presenterats pĂ„ Genoa International Boat Show. Detta pris, skapat av den italienska marinindustrins förening och av företaget I Saloni Nautici som har bĂ„tmĂ€ssan i Genua, stödjer och uppmuntrar innovation i vĂ€rlden av nautisk design.

I Är har M48 vunnit priset i kategorin flerskrov!

NOMINERAD TILL “EUROPEAN POWERBOAT OF THE YEAR 2023”

M48 Ă€r ocksĂ„ nominerad till den prestigefyllda titeln “European Powerboat of the Year 2023“, som delas ut varje Ă„r av det tyska magasinet Boote, som ett erkĂ€nnande av enastĂ„ende nya bĂ„tmodeller pĂ„ den europeiska marknaden.

Resultaten förvĂ€ntas tillkĂ€nnages pĂ„ DĂŒsseldorf Boat Show i januari 2023.

Se mer om M48 pÄ vÄr Youtubekanal

author avatar
gennady